Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Zuzana Čermáková

Jmenuji se Zuzana Čermáková. Narodila jsem se a vyrostla jsem v Kladně. V dětství jsem navštěvovala kroužek atletiky (později jsem studovala sportovní gymnázium), karate (5 let), sborový zpěv a hru na kytaru, turistický oddíl mládeže (tam jsem získala lásku k přírodě) a hodiny angličtiny (od devíti let až do dospělosti).

Od mládí ráda cestuji a prázdniny jsem proto od střední školy trávila většinou v zahraničí na ekologických farmách nebo také například v izraelském kibucu.
Během studia vysoké školy (Jihočeská univerzita, obor Ekologie a ochrana krajiny) jsem v letních měsících jezdila s českými turisty jako průvodkyně na poznávací zájezdy po různých evropských zemích od Ukrajiny po Španělsko a od Itálie až po Lofotské ostrovy (Norsko).

Ráda se učím novým jazykům a ráda poznávám nové lidi a kulturu zemí, které navštívím.
Při těchto svých cestách jsem hojně používala své znalosti angličtiny a v době, kdy jsem byla v České republice, jsem si jako studentka přivydělávala výukou angličtiny v jazykové škole Progress Language Institute, kde jsem také vedla kurzy českého jazyka pro cizince.

V době mého doktorského studia (na České zemědělské univerzitě) se mi narodily dvě děti. Syn Jan (žák třetí třídy Svobodné základní školy v Třebušíně) a dcera Žofie (půjde do první třídy v téže škole v září 2018).

V letech 2010 až 2014 jsem vedla dětský klub Radoníček v Radonicích nad Ohří, kde jsme v té době bydleli a vlastnili minifarmu Ohárka.
Na farmě jsme chovali různá zvířata (králíky, slepice, kachny, krůty, vietnamská prasátka, kozy, ovce a včely) a pěstovali zeleninu a bylinky.
V té době jsem také organizovala různé semináře pro školky, školy a veřejnost, na kterých jsem se snažila přiblížit návštěvníkům život na farmě a zpracování faremních produktů v domácím prostředí.

V roce 2014 jsme se přestěhovali do malebné obce Merboltice, kde v současné době žijeme.
Syna jsem v prvních dvou letech jeho školní docházky vzdělávala v domácím prostředí a pro něj a další děti, které se vzdělávaly stejným způsobem, jsem po oba dva roky organizovala kroužek angličtiny.

Kromě výše zmíněných zájmů ráda vařím, zpracovávám dary přírody (bylinky, ovoce a zeleninu), peču domácí kváskový chléb, včelařím, v zimě jezdím na snowboardu (v roce 2001 jsem absolvovala kurz pro instruktory SNB a následně jsem i učila v lyžařské škole) a ráda čtu (proto jsem se také nabídla, že povedu v naší škole čtenářský kroužek).

V roce 2017 jsem dokončila studium waldorfské pedagogiky, čímž jsem (dle textu na diplomu) získala předpoklady pro práci třídní učitelky.

K úplnému vzdělání dle legislativy České republiky mi však ještě zbývá doplnit si pedagogické vzdělání.
Proto jsem se přihlásila od října 2017 na UJEP, kde si toto vzdělání v následujícím roce a půl doplním, abych se mohla případně v budoucnu věnovat vzdělávání a výchově dětí i jako třídní učitelka, protože mě práce s dětmi baví a věřím, že jim mohu předat zkušenosti, nadšení a lásku k životu.

Na druhou stranu vnímám děti jako učitele, od kterých se mohu mnohému naučit.
V tuto chvíli působím ve Svobodné základní škole, o.p.s. jako asistentka pedagoga a učitelka anglického jazyka.

Jako svůj hlavní úkol vnímám pomoc škole všude, kde mě bude třeba 🙂