Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Jitka Pýchová

Od narození žiji v Terezíně a už jako dítě jsem vymýšlela hry a aktivity pro děti ze sousedství. Vždy jsem byla vedená ke sportu a tvořivosti. Když mi bylo 15 let, v ČR nastal převrat (Sametová revoluce) a mé kroky vedly do Skautu, kde se mi otevřel nový způsob učení. Začala jsem pomáhat vést oddíl Světlušek, udělala různé zkoušky a plavební průkaz, a poté jsem začala vést oddíl vodních skautek.

V průběhu toho jsem studovala střední školu, kterou jsem úspěšně ukončila s oborem švadleny – ráda pletu i háčkuji 🙂 V 18 letech jsem začala navštěvovat sbor BJB v Litoměřicích, poznala jsem Boha, kde jsem našla hlubší a širší rozměr existence. Vdala jsem se a máme dvě děti, které spolu podnikají v oboru stavebnictví.

Po mateřské mé kroky vedly do Camphillu, kde jsem objevila sílu bylinek a také psychologii, o kterou se intenzivně zajímám. V průběhu jsem si udělala kurz asistentky zdravotně postižených dětí a mládeže, věnovala se sebe rozvojovým kurzům a pracovala jsem s lidmi s mentálním, ale i jiným postižením, kde má láska, klid a trpělivost byla jako dar z nebes.

Nastal čas na změnu a chtěla bych vše, co umím předávat dětem v této škole, kde působím jako asistentka pedagoga a školní asistentka.