Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Kamila Skalníková

Narodila jsem se a vyrostla v Praze, kde jsem také vystudovala střední pedagogickou školu – obor vychovatelství a posléze nástavbové studium knižní grafiky na Výtvarné škole Václava Hollara. Poté jsem byla přijata ke studiu na Institutu výtvarné kultury v Ústí nad Labem, do ateliéru přírodních materiálů, vedeného panem profesorem J. Prášilem.

Po dvou letech studia jsem se rozhodla přidat se ke skupině kamarádů, kteří plánovali procestovat Nový Zéland. Přerušila jsem proto studium a vydala se vstříc dobrodružství na druhé straně zeměkoule. Pobyt u protinožců se mi protáhl (s občasnými návštěvami Čech) na dva roky a stal se mým velkým životním zážitkem a velkou inspirací.

Jednou z inspirací byla i myšlenka života stráveného v blízkosti přírody, a tak jsem se po návratu z Nového Zélandu rozhodla přestěhovat se z města na vesnici. Spolu s mužem jsme si vyhlídli a koupili opuštěný starý dům v Merbolticích, přestěhovali se a založili rodinu. Na školu jsem se již nevrátila. Máme tři děti. Nejstarší syn studuje na učilišti v Ústí nad Labem, prostřední syn pak na druhém stupni Svobodné základní školy v Litoměřicích a nejmladší dcera se zde chystá nastoupit do první třídy.

V současnosti vypomáhám v mužově tesařské firmě jako administrativní pracovnice a starám se společně s mužem o chod našeho malého penzionu. Zajímám se o jógu, tanec a výtvarné umění. Baví mne společné zpívání v našem amatérském pěveckém sboru, ráda cestuji a miluji naše rodinné cyklovýlety po okolí. Těší mne, když můžu děti pozorovat při jejich tvůrčí práci a ráda je v ní budu jako asistentka pedagoga podporovat.