Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Tereza Vitnerová

Jmenuji se Tereza Vitnerová a od září 2017 jsem třídní učitelkou na Svobodné základní škole, o.p.s.

Pocházím z Děčína, kde jsem strávila dětství obklopena milující rodinou a přírodou. Již v této době se ve mně zrodily mé životní postoje, které mě přivedly k tomuto povolání. Od mých deseti let až dodnes žiji v Třebušíně, kam jsme se přestěhovali, takže k této vesnici a jejímu okolí mám velmi vřelý vztah.

Mám vystudovanou střední školu zdravotnickou, ale mé další kroky po maturitě vedly na pedagogickou fakultu. Na pedagogické fakultě UJEP jsem vystudovala bakalářský obor specializace v pedagogice český jazyk a literaturu + historii.

Během mého studia jsem doučovala pár místních dětí a přitom jsem viděla, že klasické školství v sobě má spoustu chyb a že děti často nejsou motivované ale zlomené. V takovém systému jsem svou budoucnost neviděla, a proto jsem se po dokončení svého studia poohlížela po nějaké alternativě. Během tohoto hledání jsem narazila na Svobodnou základní školu, které sháněla třídní učitelku a zároveň se stěhovala do místa mého bydliště. Po této až neuvěřitelné shodě náhod jsem zaslala svůj životopis a na toto místo byla přijata. Při bližším seznamování se se školou, jejími pracovníky, žáky i výukou se mi potvrdilo, že je to přesně to, co jsem hledala, a jsem moc šťastná, že tu nyní mohu působit.

Mám za sebou kurz waldorfské pedagogiky v Semilech. Nyní si doplňuji kvalifikaci na magisterském studiu na UJEPu, kde pokračuji v již započatém studiu učitelství českého jazyka a historie. Od září navíc nastupuji na Waldorfský seminář v Praze pro učitele.

Miluji zvířata a přírodu a je pro mě opravdu velice důležité vést děti ke stejnému postoji. Dále ráda čtu, zabývám se historií, pracuji s hlínou, sbírám léčivé byliny a učím se jejich účinkům, fotografuji a také ráda cestuji.

Mým ideálem je škola, do které budou děti rády chodit a kde se budou učit s radostí.