Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Veronika Hušková

Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiß nichts von seiner eigenen. (Johann Wolfgang Goethe)

Jedny z nejkrásnějších vzpomínek na mé dětství patří zahradě a sadu mých prarodičů. Zde jsem si užívala prostoru a svobody. A možná i tady se zrodila má touha po objevování, potažmo cestování.

Má první cesta vedla do Německa, kde jsem strávila tři roky a návazně se rozhodla pro studium německého jazyka a literatury na pedagogické fakultě v Ústí nad Labem. Hned po studiu jsem opět pocítila potřebu vydat se za novým dobrodružstvím. Tentokrát na sever do Dublinu, kde jsem zakotvila na další tři krásné roky. Celá má cestovatelská vášeň vyvrcholila roční cestou kolem světa.

Po návratu jsme se krátce usadili v rodných Litoměřicích a založili rodinu. Tři roky po narození naší první dcery jsme opět vycestovali, tentokrát do Švýcarska. Z původně plánovaných tří let se stalo osm intenzivních a velmi aktivních roků uprostřed pohádkové alpské krajiny, kde na svět přišla i naše druhá dcera. Posledních pět let jsem působila v okolí Curychu jako učitelka německého jazyka na jazykových ale i státních školách.

Po letech praxe jsem pochopila, že mou druhou vášní se stala i cesta pedagogická. Za tuto zkušenost jsem velmi vděčná. Ve Svobodné základní škole působím jako učitelka cizích jazyků, zejména němčiny.