Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Marcela Andršová

Pocházím z Vysočiny, kam se vždy ráda vracím. Do školy jsem chodila v Roudnici nad Labem, později v Litoměřicích. Na gymnáziu jsem se rozhodla pro studium češtiny a němčiny. V průběhu studia jsem absolvovala zahraniční semestr na universitě v Hannoveru. Mluvím tedy spisovnou němčinou bez dialektu. Poznala jsem Němce úplně jinak, než jsme na severu Čech a na základě válečných filmů byli zvyklí. Mám v Německu, Švýcarsku a Rakousku dobré přátele. Se svým manželem žiji v Lovosicích.

Po ukončení studia na PF UJEP jsem v Litoměřicích učila na soukromé ZŠ, a to pouze němčinu. Snažila jsem se s každou svou skupinou vycestovat aspoň na pár dní do Německa, což bylo vždy velmi dobrodružné.

S příchodem našich dvou synů vešlo do popředí mateřství, k výuce němčiny jsem se vracela pozvolna a tehdy soukromě. Když naši synové povyrostli, zastupovala jsem kolegyně na rodičovské dovolené na gymnáziu v Lovosicích. V další etapě života jsem pomáhala vybudovat alternativní mateřskou školu v Litoměřicích, pak i rodinnou základní školu.

Velice ráda učím. A tak se z manažerské pozice s radostí vracím zpět k dětem. Mám ráda malé děti i velké děti. Mám ráda jazyky – ten těžký mateřský a oproti tomu lehoučkou pravidelnou němčinu, kde není tolik složitostí jako v češtině. Baví mě učit výslovnost a vše, co jde procvičit hravou formou nebo písničkou. Na Svobodné ZŠ působím od října 2023 jako učitelka německého jazyka.

Věřím, že každý člověk je jedinečný a že do něj byly uloženy poklady. Doufám, že se nám společně podaří mnohá obdarování objevovat a rozvíjet.