Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Petra Zídková Benková

Jmenuji se Petra Zídková Benková. Ve Svobodné základní škole působím od školního roku 2018/2019; v současné chvíli jako vedoucí vychovatelka školního klubu a administrativní pracovnice.

Mé dětství bylo šťastné v harmonické rodině. Značnou část jsem trávila na vesnici, kde mě prarodiče učili k lásce ke zvířatům a úctě k přírodě. Rodiče mě vždy vedli k zodpovědnosti za své činy, spravedlnosti, k úctě k práci, toleranci. Má sestra mi trpělivě ukazovala, jak má vypadat bezpodmínečná láska.

Celé dětství jsem velice aktivně sportovala, chodila do hudebního sboru a četla knihy.

Vystudovala jsem střední odbornou školu ekonomickou se zaměřením na informační technologie (IT). Většinu let jsem pak jako IT pracovník pracovala a zaškolovala jsem do programů, počítače byl můj svět.

Po narození mé dlouho očekávané dcery se mi, tak jak to bývá, svět obrátil naruby. Práce s počítači mě už vůbec neuspokojovala, zato jsem našla smysl ve spolupráci s dětmi.

Vzhledem k tomu, že se v mém okolí nacházejí děti se speciálními potřebami, rozhodla jsem se změnit svůj pracovní směr a vystudovala jsem na NÚV kurz asistenta pedagoga, abych mohla s dětmi lépe pracovat. Své pedagogické vzdělání jsem si následně dále rozšířila a vystudovala jsem obor vychovatelství. 

Když zde začínala Svobodná základní škola budovat své základy, byla jsem nadšená, že by moje dcera mohla zažít krásu učení. Začala jsem se zúčastňovat akcí této školy a velmi ráda jsem se i podílela, i když malou měrou, např. na výuce dětí v pletení.

A protože mě waldorfské učení velice oslovilo, rozhodla jsem se zúčastnit letního semináře, a následně i do tříletého waldorfského studia.

Velice se těším ze spolupráce jak s dětmi, tak i učiteli, zaměstnanci a rodiči.