Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Petra Zídková Benková

Jmenuji se Petra Zídková Benková. Ve Svobodné základní škole působím od školního roku 2018/2019. Od srpna 2023 jako třídní učitelka.

Mé dětství bylo šťastné v harmonické rodině. Značnou část jsem trávila na vesnici, kde mě prarodiče učili k lásce ke zvířatům a úctě k přírodě. Rodiče mě vždy vedli k zodpovědnosti za své činy, spravedlnosti, k úctě k práci, toleranci. Má sestra mi trpělivě ukazovala, jak má vypadat bezpodmínečná láska.

Celé dětství jsem velice aktivně sportovala, chodila do hudebního sboru a četla knihy.

Vystudovala jsem střední odbornou školu ekonomickou se zaměřením na informační technologie (IT). Většinu let jsem pak jako IT pracovník pracovala a zaškolovala jsem do programů, počítače byl můj svět.

Po narození mé dlouho očekávané dcery se mi, tak jak to bývá, svět obrátil naruby. Práce s počítači mě už vůbec neuspokojovala, zato jsem našla smysl ve spolupráci s dětmi.

Vzhledem k tomu, že se v mém okolí nacházejí děti se speciálními potřebami, rozhodla jsem se změnit svůj pracovní směr a vystudovala jsem na NÚV kurz asistenta pedagoga, abych mohla s dětmi lépe pracovat. Své pedagogické vzdělání jsem si následně dále rozšířila a vystudovala jsem nejprve obor vychovatelství, následně pak tříleté waldorfské vzdělávání pro třídní učitele. 

Velice se těším ze spolupráce jak s dětmi, tak i učiteli, zaměstnanci a rodiči.