Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Petra Zídková Benková

Jmenuji se Petra Zídková Benková. Od školního roku 2018/2019 působím na Svobodné základní škole jako asistentka pedagoga. Od září 2021 navíc ještě jako vychovatelka školní družiny a administrativní pracovnice.

Mé dětství bylo šťastné v harmonické rodině. Značnou část jsem trávila na vesnici, kde mě prarodiče učili k lásce ke zvířatům a úctě k přírodě. Rodiče mě vždy vedli k zodpovědnosti za své činy, spravedlnosti, k úctě k práci, toleranci. Má sestra mi trpělivě ukazovala, jak má vypadat bezpodmínečná láska.

Celé dětství jsem velice aktivně sportovala, chodila do hudebního sboru a četla knihy.

Vystudovala jsem střední odbornou školu ekonomickou se zaměřením na informační technologie (IT). Většinu let jsem pak jako IT pracovník pracovala a zaškolovala jsem do programů, počítače byl můj svět.

Po narození mé dlouho očekávané dcery se mi, tak jak to bývá, svět obrátil naruby. Práce s počítači mě už vůbec neuspokojovala, zato jsem našla smysl ve spolupráci s dětmi.

Vzhledem k tomu, že se v mém okolí nacházejí děti se speciálními potřebami, rozhodla jsem se změnit svůj pracovní směr a vystudovala jsem na NÚV kurz asistenta pedagoga, abych mohla s dětmi lépe pracovat.

Když zde začínala Svobodná základní škola budovat své základy, byla jsem nadšená, že by moje dcera mohla zažít krásu učení. Začala jsem se zúčastňovat akcí této školy a velmi ráda jsem se i podílela, i když malou měrou, např. na výuce dětí v pletení.

A protože mě waldorfské učení velice oslovilo, rozhodla jsem se zúčastnit letního semináře, a následně i do tříletého waldorfského studia.

Velice se těším ze spolupráce jak s dětmi, tak i učiteli, zaměstnanci a rodiči.