Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Miroslava Žampachová

Narodila jsem se v roce 1970 v královském městě Berouně, ve městě hrnčířů, do rodiny učitelů. A tak bylo předem rozhodnuto o mé profesi. Rodiče svou prací žili, i já jsem chtěla pokračovat v rodinné tradici.

V roce 1988 jsem byla přijata na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor speciální pedagogika. Mé přání bylo vzdělávat děti v nemocnici. Kvůli nástupu na mateřskou dovolenou jsem však studium nedokončila. Později jsem vystudovala na téže fakultě doplňující pedagogické studium a 10 let jsem učila na střední škole, dalších 10 let jsem učila na základní škole.

Po 20 letech ve školství mě osud zavál do severních Čech, do městečka Verneřice, kde jsme s manželem vybudovali agroturistickou farmu a podnikáme zde i v ekologickém zemědělství. Tak se na dlouhých cca 20 let ze mě stala selka, hospodská, pokojská, svatební organizátorka….

Stále jsem se však toužila vrátit ke své původní profesi a tak jsem vystudovala rekvalifikační kurz EU pro mateřská centra.

Nakonec jsem díky svým dvěma vnoučkům, kteří navštěvují waldorfskou školu získala mnoho nových informací – zkusila jsem tedy štěstí a budu velice ráda pracovat s dětmi ve školní družině.