Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Zuzana Čermáková

Jmenuji se Zuzana Čermáková. Narodila jsem se a vyrostla jsem v Kladně. V dětství jsem navštěvovala kroužek atletiky (později jsem studovala osmileté sportovní gymnázium), karate (6 let), sborový zpěv a hru na kytaru, turistický oddíl mládeže (tam jsem získala lásku k přírodě) a hodiny angličtiny (od devíti let až do dospělosti).

Od mládí ráda cestuji a prázdniny jsem proto od střední školy trávila většinou v zahraničí na ekologických farmách nebo také například v izraelském kibucu.

Během studia vysoké školy (Jihočeská univerzita, obor Ekologie a ochrana krajiny) jsem v letních měsících jezdila s českými turisty jako průvodkyně na poznávací zájezdy po různých evropských zemích od Ukrajiny po Španělsko a od Itálie až po Lofotské ostrovy (Norsko).

Ráda se učím novým jazykům a ráda poznávám nové lidi a kulturu zemí, které navštívím.

Při těchto svých cestách jsem hojně používala své znalosti angličtiny a v době, kdy jsem byla v České republice, jsem si jako studentka přivydělávala výukou angličtiny v jazykové škole Progress Language Institute, kde jsem také vedla kurzy českého jazyka pro cizince.

V době mého doktorského studia (na České zemědělské univerzitě) se mi narodily dvě děti. Syn Jan (žák sedmé třídy Svobodné základní školy v Litonměřicích) a dcera Žofie (žákyně 4. třídy naší školy).

V letech 2010 až 2014 jsem vedla dětský klub Radoníček v Radonicích nad Ohří, kde jsme v té době bydleli a vlastnili minifarmu Ohárka.

Na farmě jsme chovali různá zvířata (králíky, slepice, kachny, krůty, vietnamská prasátka, kozy, ovce a včely) a pěstovali zeleninu a bylinky.

V té době jsem také organizovala různé semináře pro školky, školy a veřejnost, na kterých jsem se snažila přiblížit návštěvníkům život na farmě a zpracování faremních produktů v domácím prostředí.

V roce 2014 jsme se přestěhovali do malebné obce Merboltice, kde v současné době žijeme. Syna jsem v prvních dvou letech jeho školní docházky vzdělávala v domácím prostředí a pro něj a další děti (které se vzdělávaly stejným způsobem) jsem po oba dva roky vedla kroužek angličtiny.

Kromě výše zmíněných zájmů ráda vařím, zpracovávám dary přírody (bylinky, ovoce a zeleninu), peču domácí kváskový chléb, včelařím, v zimě jezdím na snowboardu (v roce 2001 jsem absolvovala kurz pro instruktory SNB a následně jsem i učila v lyžařské škole) a ráda čtu a cvičím léčebnou gymnastiku – Eurytmii.

V roce 2017 jsem dokončila studium waldorfské pedagogiky, čímž jsem (dle textu na diplomu) získala předpoklady pro práci třídní učitelky. Tuto práci jsem vykonávala v letech 2020 – 2021.

V roce 2017 jsem nastoupila na studium pedagogického minima pro učitele na UJEP. Studium jsem úspěšně dokončila v roce 2019.

V létě 2021 jsem zahájila studium Eurytmie a antroposofie.

Dle svých možností se snažím být dobrá učitelka i aktivní rodič a podporovat školu v jejím chodu i rozvoji 🙂

V současné době pracuji jako učitelka angličtiny a vychovatelka ve školním klubu, kde také vedu kroužek anglické konverzace.