Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Zuzana Čermáková

Jmenuji se Zuzana Čermáková. Narodila jsem se a vyrostla jsem v Kladně. V dětství jsem navštěvovala kroužek atletiky (později jsem studovala sportovní gymnázium), karate (5 let), sborový zpěv a hru na kytaru, turistický oddíl mládeže (tam jsem získala lásku k přírodě) a hodiny angličtiny (od devíti let až do dospělosti).

Od mládí ráda cestuji a prázdniny jsem proto od střední školy trávila většinou v zahraničí na ekologických farmách nebo také například v izraelském kibucu.

Během studia vysoké školy (Jihočeská univerzita, obor Ekologie a ochrana krajiny) jsem v letních měsících jezdila s českými turisty jako průvodkyně na poznávací zájezdy po různých evropských zemích od Ukrajiny po Španělsko a od Itálie až po Lofotské ostrovy (Norsko).

Ráda se učím novým jazykům a ráda poznávám nové lidi a kulturu zemí, které navštívím.

Při těchto svých cestách jsem hojně používala své znalosti angličtiny a v době, kdy jsem byla v České republice, jsem si jako studentka přivydělávala výukou angličtiny v jazykové škole Progress Language Institute, kde jsem také vedla kurzy českého jazyka pro cizince.

V době mého doktorského studia (na České zemědělské univerzitě) se mi narodily dvě děti – syn Jan a dcera Žofie. Oba jsou žáky Svobodné ZŠ.

V letech 2010 až 2014 jsem vedla dětský klub Radoníček v Radonicích nad Ohří, kde jsme v té době bydleli a vlastnili minifarmu Ohárka.

Na farmě jsme chovali různá zvířata (králíky, slepice, kachny, krůty, vietnamská prasátka, kozy, ovce a včely) a pěstovali zeleninu a bylinky.

V té době jsem také organizovala různé semináře pro školky, školy a veřejnost, na kterých jsem se snažila přiblížit návštěvníkům život na farmě a zpracování faremních produktů v domácím prostředí.

V roce 2014 jsme se přestěhovali do malebné obce Merboltice, kde v současné době žijeme.

Syna jsem v prvních dvou letech jeho školní docházky vzdělávala v domácím prostředí a pro něj a další děti, které se vzdělávaly stejným způsobem, jsem po oba dva roky organizovala kroužek angličtiny.

Kromě výše zmíněných zájmů ráda vařím, zpracovávám dary přírody (bylinky, ovoce a zeleninu), peču domácí kváskový chléb, včelařím, v zimě jezdím na snowboardu (v roce 2001 jsem absolvovala kurz pro instruktory snowboardingu a následně jsem i učila v lyžařské škole) a ráda čtu (proto jsem se také nabídla, že povedu v naší škole čtenářský kroužek).

V roce 2017 jsem dokončila studium waldorfské pedagogiky, čímž jsem (dle textu na diplomu) získala předpoklady pro práci třídní učitelky.

K úplnému vzdělání dle legislativy České republiky mi však ještě zbývá doplnit si pedagogické vzdělání. Proto jsem se přihlásila od října 2017 na UJEP, kde si toto vzdělání doplňuji. Předpokládaný termín dokončení mého Studia pedagogických věd je květen 2019.

Práce s dětmi mě baví a věřím, že jim mohu předat zkušenosti, nadšení a lásku k životu.

Na druhou stranu vnímám děti jako učitele, od kterých se mohu mnohému naučit.

V tuto chvíli působím ve Svobodné základní škole, o.p.s. jako učitelka.

Jako svůj hlavní úkol vnímám pomoc škole všude, kde mě bude třeba 🙂