Alena Magdalena Schnellyová

AlenkaJmenuji se Alena Magdalena Schnellyová. Od školního roku 2015/16 působím jako třídní učitelka na Svobodné základní škole, o.p.s.

Dětství jsem strávila na severu Čech, v malém městečku Hrob, nedaleko Teplic. Měla jsem vždy ráda knihy a díky svému otci jsem v dětství také hodně sportovala. Obě mé oblíbené aktivity se zúročily při studiu na vysoké škole. Vystudovala jsem učitelství tělesné výchovy a psychologie na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze a jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě tamtéž.

Pro učitelství jsem se opravdu nadchla až po narození syna. Díky paní učitelce Ivě Bečvářové jsem se seznámila s waldorfskou pedagogikou. Dvakrát jsem absolvovala roční seminář „Waldorfská škola pro dospělé“.

Jsem maminkou dvou dětí (syn Robin, dcera Magdalenka), které jsou žáky naší školy.

Ze zkušeností a znalostí, které jsem za poslední léta načerpala, chci pro děti (a nejen své) tvořit novou podobu školy. Školu, do které budou děti chodit rády. Školu, ve které se děti budou tvořivě učit a objevovat svět. Školu, ve které se bude zpívat, malovat i pracovat rukama.

Ve školní roce 2016/2017 jsem úspěšně dokončila kvalifikační studium pro učitele 1. stupně základní školy na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V letech 2015 – 2017 jsem absolvovala Waldorfský seminář pro učitele.