Rychlý kontakt

reditel@svobodnazs.cz

TEL: +420 733 424 559

IČO: 02 562 707

IDDS: xf3fjtu

Svobodná základní škola, o.p.s.

Semínkovna

Naše škola provozuje školní semínkovnu. Košíček se semínky je samoobslužný a nachází se vedle schodiště ve výklenku proti kuchyni. Jsou tam jak abecedně srovnané pytlíčky se semínky, tak i prázdné papírové sáčky k odnesení semínek. Také je tam přiložen seznam s aktuální nabídkou semen.

Co to je a jak to funguje?

Tak jako se v knihovně půjčují knihy, semínkovna nabízí osivo do vaší zahrádky. Tak jako se do knihovny knihy po přečtení vracejí, tak i při sklizni vaší úrody myslete na sdílení sklizených semínek v semínkovně… Semínkovna = osivo ke sdílení.

Ze seznamu si vyberete semínka, která potřebujete. Množství pro svou vlastní potřebu si odsypete a vypůjčíte.  Pokud se vám podaří rostlinky vypěstovat, tak při sklizni opět sklidíte semínka a vrátíte je zpět do semínkovny. Pokud se pěstování nevydaří, nevadí.

Do školy je také možné donést vaše přebytečná semínka. Budeme za ně moc rádi. Osivo by mělo být výhradně v „Bio“ kvalitě, tedy nemořené a z chemicky neošetřovaných rostlin. Může jít o výsledek domácího semenaření. Není vhodné sbírat semínka ze zakoupených rostlin, často se jedná o tzv. F1 hybridy, jejichž semínka nejsou poté plodná.

Bližší informace o semínkovnách: https://seminkovny.com/